Узаконити реконструкцію в нежитловій будівлі

Щоб говорити про те, як узаконити реконструкцію в нежитловій будівлі, потрібно знати що вже зроблено, або плануються бути зробленим в майбутньому. Від цього залежить список необхідних документів для реконструкції. Реконструкція може бути в магазині, супермаркеті, бізнес-центрі, адміністративній будівлі, на перших поверхах багатоквартирного будинку, на складі, на виробничому підприємстві і т.п.

Реконструкція – це більш жорсткі дії ніж перепланування в конструктивній частині об’єкта, такі як: втручання в несучі стіни, втручання в фасад об’єкта, прибудова або надбудова до існуючої будівлі, зміна функціонального призначення (житлове/нежитлове), і так далі.

 • Реконструкція в нежитловому приміщенні обов’язково вимагає отримання дозвільних документів. Від вихідної інформації, такої як клас наслідків самого об’єкта і тип будівельних робіт, залежить список необхідних документів.

Класи наслідків (категорії складності) як дізнатися?

Раніше було 5 категорій складності будівництва. Зараз же це класи наслідків. Клас наслідків (відповідальності) визначають окремо для кожного будинку, будівлі, споруди та встановлюють по характеристикою можливих наслідків, отриманих за результатами розрахунків. У нас є СС1, CC2, СС3 класу наслідків. CC1 – низький клас наслідків, житлові будинки до 4 поверхів, особливо не складні об’єкти. CC2 – середній клас, житлові будинки висотою до 100 м2. CC3 – житлові будинки вище 100 м2. Існують таблиці, по яким можна побачити більш точну інформацію розрахунку. При необхідності, можете скористатися презентацією в PDF.

Сьогодні ми з вами розглянемо клас наслідків CC1. У вас повинні бути правовстановлюючі документи на об’єкт, на земельну ділянку, паспортні власника (власників) нерухомості.Розрахувати вартість узаконення реконструкції
Ваш об’єкт

Метраж

Де знаходиться

Вид реконструкції

Проектна документація

Ви уже зробили чи плануєте

Наявність правовстановлюючих документів на об’єкт

Наявність технічного паспорта


 

Які потрібні документи для реконструкції в нежитловому приміщенні (етапи при реконструкції в нежитловій будівлі)?

 1. Проект реконструкції, узгоджений сертифікованим архітектором.
 2.  

  Проектант робить креслення, розраховує навантаження на стіни, вказує скільки потрібно матеріалу, і так далі. При реконструкції, вашим будівельникам стане в нагоді така інформація. Такий проект буде обов’язковим для державної архітектурної інспекції, контролюючого органу під час будівництва.

 3. Будівельний паспорт або містобудівні умови (при необхідності).
 4.  

  Якщо ви проводите незначну реконструкцію всередині приміщення без порушення геометричних контурів, можливо вам не потрібні будуть такі документи. Це може сказати фахівець нашого сервісу, будь-який інший компетентної компанії або на консультації в Державній будівельної інспекції. Але врахуйте, якщо відбувається прибудова, надбудова, вхідна група, – такі документи завжди обов’язкові. Ознайомитися з процедурою їх отримання можете за посиланнями:

  Процедура отримання будівельного паспорта.
  Процедура отримання містобудівних умов і обмежень.

 5. Технічний і авторський нагляд за будівництвом.
 6.  

  Існують спеціально сертифіковані люди, які проводять такі види робіт. З ними потрібно укладати договори. Як правило, авторський нагляд може зробити автор проекту реконструкції. Спеціаліст технічного нагляду наймається окремо.

 7. Дозвіл на будівництво (повідомлення про початок будівельних робіт).
 8.  

  Подача повідомлення про початок будівельних робіт. Це повідомлення (дозволу на виконання будівельних робіт) повинно бути зареєстровано та йому присвоєно унікальний номер реєстрації. Перевірити реєстрацію можливо онлайн, на сайті ДАБІ.

 9. Будівельні роботи, відбувається реконструкція нежитлової будівлі.
 10. Новий технічний паспорт , виготовляється будь-яким приватним або державним БТІ.
 11. Декларація про введення об’єкта в експлуатацію.
 12.  

  Подача декларації про введення в експлуатацію, з даними нового технічного паспорта. Реєстрація декларації відбувається так само, як і повідомлення про початок будівельних робіт.

 13. Реєстрація права власності на нежитловий об’єкт , з внесенням нових даних в електронний Реєстр нерухомості. Якщо об’єкт нерухомості вже внесений до Реєстру, вносити інформацію не потрібно.

З практики, кожен об’єкт і дії по реконструкції потрібно розглядати індивідуально. Ви можете віддати оформлення реконструкції профільним компаніям, а можете зайнятися самі. Отримати документи на реконструкцію в нежитловому об’єкті не легко, але це можливо. Головне дотримуватися процедури і не забувати про допомогу фахівців, як в приватних компаніях, так і в державних.

Консультація - Як узаконити реконструкцію в нежитловому?МАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(068)-098-11-68,
(063)-624-60-44

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Ваше повідомлення
успішно надіслано
вверх

Зворотній дзвінок

Ваше повідомлення
успішно надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено