Договір купівлі-продажу земельної ділянки (землі)

Договір купівлі-продажу земельної ділянки є необхідною умовою для безпечної угоди між покупцем і продавцем земельної ділянки. Такий договір завіряється нотаріусом, який в свою чергу наділений таким правом нашою державою. Зверніть увагу, що оформлення продажу земельної ділянки має бути засвідчене саме таким договором. Ні розписка, ні усні домовленості чи погодження голів садових товариств/кооперативів не є гарантією, що угода буде правова, безпечна та вигідна всім сторонам такої угоди.

Щоб продати чи купити земельну ділянку потрібно врахувати деякі нюанси. Вони є основою для прийняття правильного рішення, незалежно від того, чи ви продаєте чи купуєте землю.

Потрібно продати чи купити землю? Що потрібно зробити?

  • 1. Перевірити наявність документів. Такими документами можуть бути Витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу (старий), договір дарування, договір оренди, свідоцтво про право на спадщину, державний акт, свідоцтво на право власності, договір суперфіцію, договір емфітевзису, тощо.
  • 2. Перевірити кадастровий номер. Кадастровий номер має зазначатися в документах на ділянку, якщо такого номера немає, його потрібно присвоїти. Без такого кадастрового номера нотаріус не зможе провести угоду купівлі-продажу ділянки. Як отримати кадастровий номер?
  • 3. Вибір нотаріуса. Нотаріус може бути як від покупця, так і від продавця. Це узгоджується індивідуально. Нотаріус повинен мати сертифікацію та відповідне свідоцтво з номером. Такий номер ви можете перевірити в Єдиному реєстрі нотаріусів.
  • 4. Завчасно домовитися про ціну земельної ділянки. Ви маєте завчасно обсудити із покупцем/продавцем суму коштів, які мають бути сплачені, хто несе витрати за нотаріальні послуги і оподаткування. Суму податків можете дізнатися безпосередньо у нотаріуса.
  • 5. Оцінка землі. Для договору купівлі-продажу земельної ділянки потрібно замовити оцінку нерухомості у незалежного оцінювача. Така оцінка дозволяє сплатити податки на користь держави за вчинення відчуження нерухомості. На сьогодні існує електронна система куди оцінювачі вносять інформацію щодо оцінки об’єкта нерухомого майна. Зверніть увагу, що така оцінка нерухомості дійсна протягом 6 місяців. Якщо угода запланована на далеке майбутнє, спішити із виготовленням оцінки не варто. Потрібно виготовити оцінку?
  • 6. Дозвіл на продаж чи набуття нерухомості. Не залежно від того, чи ви продаєте, чи купуєте земельну ділянку, якщо ви знаходитеся в шлюбі, повинні мати нотаріально завірену згоду від свого подружжя чи її особисту присутність в нотаріуса при угоді. Також, якщо земельна ділянка у власності декількох осіб, маєте також мати погодження від іншої сторони.
  • 7. Будинок на земельній ділянці. Якщо будинок без документів, нотаріус може відправити вас узаконити будинок, а потім проводити угоду. Доволі часто нотаріус може затребувати довідку про відсутність забудов на земельну ділянку, яка посвідчує те, що ділянка є вільна від забудови. Як замовити довідку про відсутність забудов? Якщо будинок із документами, продаж буде відбуватися як ділянки так і будинку, і сплачувати податки ви будете за 2 об’єкта нерухомості.
  • 8. Перевірити цільове призначення та обмеження у будівництві. Потрібно звернути увагу покупця ділянки на те, що під будівництво будинку земельна ділянка повинна відповідати цільовому призначення. Повинні розуміти, що на землях під особисте селянське господарство будувати житловий будинок не дозволяється. Також варто перевірити генеральний план та детальний план території по місцевості, чи відповідає функціональне призначення території, на якій розташована відповідна земельна ділянка, передбачене проектом генерального плану її цільовому призначенню, зазначеному у правовстановлюючому документі та Державному земельному кадастрі, тощо.
  • 9. Відсутність обтяжень. Якщо на ділянку накладений арешт, є іпотека чи інший вид обмежень нотаріус не зможе провести угоду.

Наші переваги:

Послуги нотаріуса замовити.
БЕЗПЕКА ТА ВІДСУТНІСТЬ ЧЕРГ
Ми реагуємо на сьогоднішні виклики. Носіння маски у приміщенні при консультаціях, постійна дезінфекція, наявність антисептиків та захисних масок для персоналу та клієнтів. Онлайн розгляд документів. Без черг і простоювання місяцями біля кабінету держслужб, у кожного свій час для прийому.
Нотаріальна контора в Києві.
Індивідуальний підхід
Наш штат складається із юристів з нерухомості, інженерів БТІ, архітекторів, нотаріусів, земплевпорядників. У кожного з них реальний досвід в реальних задачах. Тому задачі ми розглядаємо в комплексі. Цим ми можемо економити замовнику кошти та дорогоцінний час.
Нотаріус Київ.
Сертифікати на роботу
Наші фахівці, в залежності від діяльності, володіють необхідними сертифікатами та акредитацією.
Консультація нотаріуса.
Безпомилковість
Наші нотаріуси досвідчені фахівці, що мають великий досвід і гарну репутацію. Окрім аналізу документів, ми запропонуємо правильний варіант переоформлення майна.

Скільки коштує оформити договір купівлі-продажу земельної ділянки (землі)?

Вид нотаріальних послуг:Вартість:Термін виконання:
Договір купівлі-продажувід 5 000 грнвід 2 годин
Нотаріальна довіреністьвід 500 грнвід 30 хвилин
Оцінка нерухомості800 грндо 2 днів
ПЕРВИННА КОНСУЛЬТАЦІЯБЕЗКОШТОВНО-
Договір купівлі-продажу земельноїділянки Приклад договору купівлі-продажу земельної ділянки
(1-ша сторінка)
nat2Очікуємо на ваш дзвінок

МАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(098)-624-60-44,
(063)-624-60-44

*підсумкова вартість послуг нотаріуса у кожному конкретному випадку є суто індивідуальною і розраховується на підставі трудовитрат і складності питання. При зверненні, наші фахівці проводять аналіз наявних документів та формують пропозицію з точним розрахунком вартості послуг.

Де оформити договір купівлі-продажу земельної ділянки?

Угода купівлі-продажу земельної ділянки, будинку чи іншої нерухомості проводиться по місцезнаходженню нерухомості, чи за місцем прописки сторін. Запис до нотаріуса, як правило, проводиться в телефонному режимі заздалегідь. Попередньо, нотаріус аналізує всі наявні документи та формує пропозицію.

Оформити договір купівлі-продаж земельної ділянки – які податки?

Податки для купівлі-продажу землі, будинку чи іншої нерухомості розраховуються індивідуально, спираючись на вхідну інформацію. Розрахувати податки можна по запиту в нотаріуса. Попередньо, ознайомитися можливо онлайн за посиланням: РОЗРАХУВАТИ ПОДАТКИ.

Які потрібні документи для купівлі-продажу земельної ділянки?

  • Для фізичних осіб: паспорт громадянина України, посвідка на постійне проживання, паспорт для виїзду за кордон з відміткою про постійне проживання, паспорт іноземця з нотаріальним перекладом на українську мову; довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру. *за наявності представника, потрібна нотаріально посвідчена довіреність, паспорт довірителя, довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру довірителю.
  • Для юридичних осіб: свідоцтво про державну реєстрацію та/або виписку, статут, довідка з ЄДРПОУ (статистика), Витяг з ЄДРЮО та ФОП (нотаріус має підключення до цього реєстру, тому цей витяг бере самостійно при посвідченні цього договору), протокол про обрання керівника, наказ про призначення керівника, паспорт та довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру керівника, протокол загальних зборів учасників про згоду на укладення договору купівлі-продажу. *якщо від імені юридичної особи діє представник за довіреністю — нотаріально посвідчена довіреність, паспорт та довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру представника юридичної особи.
  • Документи для купівлі-продажу будинку/нежитлового/квартири
  • Документи для купівлі-продажу землі

При виникненні запитань, можете звертатися в документ-сервіс Unidoc. Наші нотаріуси із досвідом роботи не менше 15 років зможуть грамотно оформити договір купівлі-продаж ділянки та перевірити весь пакет документів для здійснення угоди в правовому та законному полі. Залишайте заявку на зворотній зв'язок чи телефонуйте за номерами вказаними на сторінці! Будемо раді допомогти!

Питання-відповідь:

Скільки часу потрібно на оформлення договору купівлі-продажу землі?
Це залежить від складності ситуації. Близько 80% завдань виконуються до 1 дня, 15% - до 5 днів, решта 5% - це найбільш складні питання - до 1 місяця і більше (на аналіз ситуації).
Від чого залежить ціна на договір купівлі-продажу ділянки?
Ціна залежить від складності ситуації, кількості покупців чи продавців, наявності потрібних документів.
Ваш нотаріус можете зробити виїзд до нас?
Бувають випадки, коли людина з різних причин не може прийти для укладення договору дарування в офіс. Тоді, наш нотаріус власними силами приїжджає до вас в зазначений час для складання договору. Зауважимо, що в таких випадках може змінитися вартість нотаріальних послуг.
Ви можете прискорити процес реєстрації мого об'єкта?
За весь час роботи ми скоротили терміни виконання майже вдвічі, чим ми дуже пишаємося. Але бувають ситуації, коли в людини форс-мажор і йому потрібно провести реєстрацію ще швидше (шлюб, виїзд за кордон і т.д). У деяких випадках це неможливо. Але в інших ситуаціях ми можемо запропонувати звузити терміни, при цьому потрібно враховувати, що ціна за послугу може збільшитися.
У вас є сертифікати?
Так, звичайно. У таких людей як нотаріуси (реєстратори), інженери, проектанти, землевпорядники - у всіх є сертифікація. Це дуже важливо. З усіма документами ви зможете ознайомитись у нас в офісі.

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Ваше повідомлення
успішно надіслано
вверх

Зворотний дзвінок

Ваше повідомлення
успішно надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено