Повідомлення про початок будівельних робіт

За наявності документів, що посвідчують право на власність чи право на користування земельною ділянкою (із відповідним цільовим призначенням землі), ви в праві проводити будівельні роботи на ділянці, але виключно після отримання дозволу на будівництво (подачі повідомлення про початок будівництва).

При реконструкції об’єкта повинні бути документи, які посвідчують право власності на об’єкт. Замовник будівництва (довірена особа) подає повідомлення про початок виконання будівельних робіт у відповідний орган архітектури та містобудування (ДАБІ, Державна архітектурно-будівельна інспекція). Здебільшого, документи подаються через ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг). Розберемо процедуру детальніше.

Які потрібні документи для подачі повідомлення про початок будівельних робіт?

Якщо в планах будівництво побудови клас наслідків якого не перевищує CC1 (більшість приватних, садових та дачних будинків, малоквартирні будинки, адміністративно-побутові будівлі малого та середнього бізнесу), замовник будівництва (його представник за довіреністю) повинен отримати будівельний паспорт чи містобудівні умови та обмеження на забудову земельної ділянки.

Будівельний паспорт у випадках, якщо об’єкт не перевищує 500м2, з максимальною висотністю до 2 поверхів без урахування мансарди. Містобудівні умови в прямо протилежних випадках (при цьому є обов’язковим до розробки – проектна документація із проведеним авторським та технічним наглядом). При реконструкції в квартирі (нежитлових приміщеннях) без зміни геометричних контурів будинку, містобудівні умови чи будівельний паспорт можуть не отримуватися (розглядається індивідуально). Оформлення реконструкції розпочинається із виготовлення проектної документації.

*Кожен об’єкт є індивідуальним, тому доцільно консультуватися із експертами, щодо визначення класу наслідків та процедури оформлення для вашого випадку.

Повідомлення про початок виконання будівельних робіт

Після подачі сформованого повідомлення про початок будівельних робіт в органи місцевого самоконтролю (Державна архітектурно-будівельна інспекція України, Центр надання адміністративних послуг) результатом буде внесення даних до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання будівельних робіт. У разі некоректного оформлення пакету документів може бути відмова в реєстрації. Кількість спроб на подачу документів необмежено, як і кількість відмов. Розгляд поданої інформації відбувається до 2 тижнів. Позитивним результатом вважається поява номера реєстрації на офіційному сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції в розділі «‎Реєстр дозвільних документів».Розрахувати вартість отримання дозволу на будівництво
Метраж

Район області або Київ

Нове будівництво чи реконструкція

Документи на землю

Наявність кадастрового номера на ділянку

Проектна документація

Наявність будівельного паспорта


 

Потрібна допомога в реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт? Ви можете скоритатися послугами документ-сервісу «‎Unidoc». Широка практика та багаторічний досвід із дозвільними інстанціями дає змогу отримати зареєстроване повідомлення про початок будівельних робіт в максимально короткі терміни. Звертайтеся за консультацією! Будемо раді допомогти!

Консультація повідомлення про початок будівельних робітМАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(068)-098-11-68,
(063)-624-60-44

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Ваше повідомлення
успішно надіслано
вверх

Зворотній дзвінок

Ваше повідомлення
успішно надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено