Дозвіл на будівництво приватного будинку на своїй ділянці

Говорячи про будівництво будинку на свої ділянці, ми в першу чергу маємо підняти питання статусу земельної ділянки. Необхідною умовою для спорудження житлового, садового, дачного будинку є наявність всіх документів, що засвідчують право власності або користування ділянкою. Серед таких документів може бути: Державний акт, свідоцтво про право власності, договір оренди, договір суперфіцію, Витяг та інші.

Перший етап – обов’язково переконайтеся в наявності кадастрового номера на земельну ділянку. А також того факту, що ділянка внесена в новий електронний Реєстр. Іншою не менш важливою умовою для будівництва будинку на своїй ділянці має бути цільове призначення земельної ділянки. Для будівництва житлового будинку цільове призначення із назвою «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд». Під садовий будинок «для індивідуального садівництва». Для прикладу, на землях призначених для сінокосіння та випасання худоби будуватися заборонено. Перевірити кадастровий номер можливо ОНЛАЙН.

Другий етап перед будівництвом будинку – отримання будівельного паспорта (до 500м2) або містобудівних умов та обмежень (більше 500м2). У випадку отримання будівельного паспорта, Ви маєте подати пакет документів в структурні підрозділи з питань містобудування та архітектури місцевих органів. А саме: заяву у відповідній формі, копії документів на власність або користування земельною ділянкою, згоду співвласників, ескізні наміри на забудову (топографічна зйомка, ескізний план, інші при необхідності), проект будівництва (при необхідності), викопіювання із генерального плану земельної ділянки, довідку із садового/дачного товариства, та інші. По необхідності, потрібно отримати технічні умови на електропостачання , газопостачання, теплопостачання, водопостачання і водовідведення тощо. Технічні умови надає суб’єкт господарювання, що є власником інженерної інфраструктури або має відповідну ліцензію на здійснення її експлуатації.

разрешение-на-строительство-получить-жилого-дома-на-своем-участке

Третім етапом буде подача повідомлення про початок будівельних робіт в органи виконавчої влади (Державна архітектурна будівельна інспекція, Центр надання адміністративних послуг). Таке повідомлення потрібно заповнювати посилаючись на рекомендації ДАБІ. В іншому випадку будуть відмови в необмеженій кількості. Реєстрацію повідомлення можна відслідкувати на веб-сторінці ДАБІ, у вкладці «Реєстр дозвільних документів». Таку реєстрацію, як правило, проводять в термін від 10 до 20 календарних днів.Розрахувати вартість отримання дозволу на будівництво
Метраж

Район області або Київ

Нове будівництво чи реконструкція

Документи на землю

Наявність кадастрового номера на ділянку

Проектна документація

Наявність будівельного паспорта


Дозвіл на будівництво приватного будинку на своїй ділянці – це і є отримання комплексу документів, серед яких: будівельний паспорт (містобудівні умови та обмеження), зареєстроване повідомлення про початок будівництва.

Після того, як будівництво будинку буде завершене, потрібно замовити виготовлення технічного паспорта в комунальному чи приватному БТІ. Наступний етап – подача декларації про введення будинку в експлуатацію. Декларація подається по прикладу повідомлення про початок будівельних робіт. Після введення будинку в експлуатацію черга іде за присвоєнням поштової адреси в місцевих органах самоврядування. Останнім кроком являється реєстрація права власності на будинок та як результат отримання Витягу з Державного Реєстру речових прав на нерухоме майно. Дану послугу надає приватний нотаріус або державний реєстратор.

Вартість оформлення документів на будівництво:

Вид нерухомості:Вартість:Термін виконання:
Житловий/Садовий/Дачний будиноквід 6 000 грнІндивідуальноЗАМОВИТИ
Нежитловий об’єктІндивідуальноІндивідуальноЗАМОВИТИ
Технічний паспортвід 1 500 грндо 5 днівЗАМОВИТИ
КОНСУЛЬТАЦІЯБЕЗКОШТОВНОЗАМОВИТИ
Дозвіл на будівництво приватного будинкуМАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(068)-098-11-68,
(063)-624-60-44
ДЗВІНОК

Більш докладно про отримання документа дозвіл на будівництво.

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Ваше повідомлення
успішно надіслано
вверх

Зворотній дзвінок

Ваше повідомлення
успішно надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено