Оформлення будинку без документів

Питання оформлення будинку без документів в наш час виникає дуже часто. Існувала думка, що спочатку збудувати будинок і потім узаконити, буде на багато швидше і вигідніше з фінансової сторони. Тому, багато хто і не отримав дозвіл на будівництво. Потім питання заморожувалося і на виході у нас повноцінний самобуд без документів. Другий випадок, об’єкт був збудований до 1992 року без дозволу, на той час існувала інша процедура.

У будь-якому варіанті у нас стоїть питання, як же оформити будинок без документів? Як мінімум, потрібно переконатися, що наявні документи на земельну ділянку, де розташоване самовільне будівництво. Це може бути Державний акт, свідоцтво на право власності, Витяг з Державного реєстру чи інші види документів які дають право розпоряджатися земельною ділянкою. З недавнього часу, кожна ділянка повинна мати свій унікальний кадастровий номер, для того, щоб була можливість узаконити будинок без документів. Коли з земельними питаннями все добре, можна займатися дозвільною документацією.

оформление-дома-без-документов-как-оформить

  1. Оформити будинок без документів по загальній процедурі ⬇

У Законах України, на жаль, не прописано самої процедури, як узаконити нерухомість без документів (коли самобуд від 2015 року). Тому, користуємося загальною процедурою і показуємо самобуд, як нове будівництво. І проходимо ті ж етапи, що і при будівництві нового об’єкта. А саме, отримуємо будівельний паспорт (<500м2) або містобудівні умови і обмеження (> 500м2). Після отримання будівельного паспорта подаємо повідомлення про початок будівельних робіт (дозвіл на будівництво). Проводимо технічну інвентаризацію (технічний паспорт БТІ) і подаємо декларацію про введення об’єкта в експлуатацію. Присвоюємо поштову адресу будинку (при необхідності) і реєструємо право власності в реєстратора (нотаріуса).

  1. Оформити будинок без документів по будівельній амністії ⬇

Для житлових/садових/дачних будинків, які побудували до 2015 року, може бути застосована інша процедура. Якщо Ваш будинок до 300м2, і господарські побудови також до 300м2, як варіант, піти по шляху будівельної амністії. Така амністія почала працювати з початку 2019 року. Чи підпадає Ваш об’єкт по таку процедуру – консультуйтеся з фахівцями.Розрахувати вартість узаконення будинку
Метраж

Район області або Київ

Рік будівництва

Документи на землю

Кадастровий номер на ділянку

Проектна документація

Наявність будівельного паспорта

Наявність технічного паспорта


Узаконення будинку без документів трудомісткий процес, велика кількість етапів і можливі відмови призводять до того, що власники нерухомості найчастіше замовляють юридичний супровід введення об’єкта в експлуатацію. Дуже важливо, щоб в договорі з можливими виконавцями були прописані всі етапи, обумовлена і приписана кінцева вартість послуги, а також документи які ви отримаєте в результаті. Це забезпечить вас від затягування часу та інших не потрібних питань. Якщо ви плануєте самостійно зайнятися питанням оформлення документів, не відмовляйтеся від консультацій в приватних та державних установах, таких як ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція) чи ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг).

Скільки коштує оформити будинок без документів:

Вид послуги:Вартість:Терміни:
Узаконити будинок без документіввід 8 000 грнІндивідуальноЗАМОВИТИ
КОНСУЛЬТАЦІЯБЕЗКОШТОВНОЗАМОВИТИ
как оформить дом без документов, строительство без разрешения консультацияНАТАЛІЯ МАРКОВА
юрист-консультант
(068)-098-11-68,
(063)-624-60-44
ДЗВІНОК

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Ваше повідомлення
успішно надіслано
вверх

Зворотній дзвінок

Ваше повідомлення
успішно надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено