Об’єднати дві квартири в одну

Об’єднання двох квартир по горизонталі або вертикалі роблять для того, щоб як мінімум збільшити метраж і втілити в життя всі дизайнерські ідеї. Коли квартира, наприклад, з 70 метрів квадратних збільшується до 150 м., погодьтеся, це дійсно непогано.

Відзначимо те, що коли будинок відноситься до пам’яток архітектурної спадщини, нерухомість перебуває під обтяженнями, такі як, наприклад, іпотека або у будинку є статус аварійного, в таких випадках проводити суміщення квартир забороняється. Також існують певні типи будинків, де не бажано проводити дії щодо об’єднання, попередньо потрібно отримати консультацію фахівців.

совместить-объеденить-2-квартиры-смежные

Об’єднання двох квартир в одну вважається реконструкцією. Зазвичай об’єднують квартири двома шляхами, або через окремий отвір в стіні, або розбирають повністю стіну. Але якщо у вас вертикально знаходяться квартири, тоді робиться отвір і встановлюються сходи (сходові клітки).

Всі ці дії потрібно обов’язково погоджувати і отримувати документи в Державній інспекції містобудування. Етапи дещо можуть відрізнятися, залежить від конструктивної частини та наявних документів. На сьогодні, щоб об’єднати квартиру на першому поверсі і зробити вхідну групу потрібно отримувати містобудівні умови і обмеження. В інших випадках, реконструкція вважається такою, яка проводиться всередині квартир без зміни фасаду, і процедура менш складна за рахунок неотримання містобудівних умов, але аж ніяк не проста.

Етапи, щоб об’єднати квартири шляхом проведення реконструкції

  1. Провести обстеження на можливість дій з реконструкції;
  2. Замовити проект на об’єднання квартир (в проекті повинні бути всі розрахунки по навантаженнях і документ повинен бути з печаткою сертифікованого проектанта);
  3. Провести авторський і технічний нагляд за об’єктами (фахівці повинні бути з відповідними сертифікатами);
  4. Подати повідомлення про початок будівельних робіт та отримати зареєстрований номер (дозвіл на реконструкцію);
  5. Зробити новий технічний паспорт на суміжні квартири (інженер повинен володіти сертифікатом);
  6. Подати декларацію на введення об’єкту в експлуатацію і отримати зареєстрований номер;
  7. Провести реєстрацію права власності та отримати на руки новий Витяг з Державного Реєстру речових прав на нерухоме майно уже на квартиру з новою площею.

Радимо перед початком робіт отримати консультацію фахівців. Для цього підготуйте наявні документи на квартиру, щоб юристи та проектанти (конструктори) змогли оцінити всю ситуацію. Попередньо, будуть потрібні документи, що засвідчують право власності квартирою, поверхові плани (при наявності), технічний паспорт, ескізний проект (при наявності).

Вартість оформлення документів на об’єднання квартир:

Вид послуги:Вартість:Терміни:
Реконструкція квартиривід 32 000 грнІндивідуальноЗАМОВИТИ
Виїзд проектанта (консультація)500 грнІндивідуальноЗАМОВИТИ
ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯБЕЗКОШТОВНОЗАМОВИТИ
Як об'єднати 2 квартири в 1?БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

МАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(068)-098-11-68,
(063)-624-60-44
ДЗВІНОК

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Ваше повідомлення
успішно надіслано
вверх

Зворотній дзвінок

Ваше повідомлення
успішно надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено