Приватизувати землю (земельну ділянку) в Києві або області
Нестабільність в економічній сфері, постійні зміни і нововведення дають ясно зрозуміти, що недостатньо жити лише одним днем, а дуже важливо бути впевненим у хоча б у нашому найближчому майбутньому. Для цього потрібно бути документально убезпеченим, а також передбачати можливі проблемні ситуації. Сьогодні найкращою гарантією і вкладом у власне майбутнє є наявність нерухомості чи земельної ділянки, які були приватизовані відповідно до вимог Законодавства України.
Які земельні ділянки можливо приватизувати?
Важливо враховувати всі аспекти і випадки в яких можлива процедура приватизації землі. Відповідно, приватизувати і надалі отримати право власності на земельну ділянку можна:
- На ділянки, якими особа користується на підставі договору про оренду або при наявності державного акта, що дозволяє користуватися землею на постійній основі;
- На землю, де розташований власне житловий будинок (в тому числі і садова ділянка) з наявним законно оформленим документом, де вказаний власник;
- Якщо особа має намір скористатися своїм правом і безкоштовно отримати земельну ділянку із земель комунальної і державної власності в приватну. Детльніше приводимо інформацію нище.
Відповідно до ст. 121 Земельного кодексу України кожен громадянин України має право безоплатно отримати земельну ділянку із земель державної/комунальної власності в наступних розмірах:
- для будівництва і обслуговування житлового будинку, госп. будівель і споруд в селах - до 0,25 га, в селищах - до 0,15 га, в містах - до 0,10 га;
- для ведення садівництва - до 0,12 га;
- для ведення фермерського господарства - у розмірі земельної частки (паю), встановленої для членів
- сільськогосподарських підприємств, розташованих на території місцевої ради, де знаходиться це фермерське господарство;
- для ведення особистого селянського господарства - до 2,0 га;
- для індивідуального дачного будівництва - до 0,10 га;
- для будівництва індивідуальних гаражів - до 0,01 га.
Варто відмітити, що на практиці доволі не просто отримати земельну ділянку згідно вищезгаданного закону. Одне із найбільш проблемних завдань є пошук вільної ділянки у тій місцевості, де ви хочете отримати ділянку. При цьому, рішення про виділення має надати орган місцевого самоуправління, яке не завжди іде на зустріч. Після того, як таке рішення про виділення земельної ділянки буде у вас на руках, тоді можливо займатися подальшою приватизацією. Від цього момента можна залучати землевпорядників та проходити всі подальші етапи.




Скільки коштує приватизувати земельну ділянку?
Вид послуги: | Вартість: | Термін виконання: | |
---|---|---|---|
Приватизація землі | від 9 000 грн | Індивідуально | ЗАМОВИТИ |
КОНСУЛЬТАЦІЯ | БЕЗКОШТОВНО | - | ЗАМОВИТИ |
![]() | МАРІЯ ЗІНЧЕНКО юрист-консультант | (098)-624-60-44, (063)-624-60-44 | ДЗВІНОК |
*підсумкова вартість наших послуг в кожному конкретному випадку є суто індивідуальною і розраховується на підставі трудовитрат наших фахівців і складності проекту. При зверненні наші фахівці формують комерційну пропозицію з точним розрахунком вартості наших послуг.
Що необхідно для приватизації земельної ділянки?
Якщо ви хочете мати можливість без обмежень розпоряджатися ділянкою, необхідно мати документальне підтвердження, що засвідчує право власності. Наші досвідчені фахівці завжди готові проконсультувати вас в будь-якому питанні і забезпечити максимально швидке проведення приватизація землі в Києві або області, а також узгодити документацію на належному рівні.
Як приватизувати земельну ділянку (порядок приватизації землі):
- Подача заяви на приватизацію в орган місцевого самоврядування (сільська, селищна рада, міська рада або районна держадміністрація). Залежить від місця розташування земельної ділянки.
- Відбувається прийняття рішення про приватизацію землі. Надається дозвіл на розробку документації із землеустрою.
- Відбувається виїзд геодезистів, вони виготовляють технічну документацію на земельну ділянку, відбувається оформлення акта про приватизацію. Землевпорядники роблять виміри ділянки з визначенням меж і координат, оформляється кадастровий план.
- Подача документації із землеустрою до місцевої ради чи районної державної адміністрації, отримання рішення про передачу ділянки у власність.
- Подача пакету документів реєстратору, реєстрація земельної ділянки та отримання Витягу з Реєстру речових прав на нерухоме майно.
Які документи потрібні для приватизації землі в Києві або області:
Мінімальними документами, які необхідні від для приватизації землі, являються:
- Паспорт, ІПН;
- Дозвіл на виготовлення документів із землеустрою ділянки;
- Геодезична зйомка зі звітом;
- Документи на об'єкти нерухомості, розташовані на земельній ділянці (при наявності);
- Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
- Обмінний файл формату xml для приватизації земельної ділянки.
*Для забезпечення достатності інформації та надання якісної консультації список необхідних для подання документів буде уточнено нашими співробітниками до початку робіт.
Для чого потрібно приватизувати землю під будинком?
Варто зазначити, що процес приватизації земельної ділянки, на якій розташований житловий будинок, займає значно менше часу і є набагато простішим. Основним етапом в такому випадку є розроблення технічної документації із землеустрою, яка містить зафіксовані дані про межі земельної ділянки. Щоб законно володіти не лише житловим майном, а й земельною ділянкою необхідно приватизувати землю під будинком. Це дає можливість в подальшому проводити будь-які нотаріальні дії з нерухомістю, такі як:
- передача нерухомого майна в спадок;
- дарування майна іншій особі;
- здійснення купівлі-продажу.
Так як наша команда складається з досвідчених юристів, землевпорядників, геодезистів, інженерів БТІ, архітекторів, і нотаріусів, приватизація земельної ділянки буде проведена в найбільш стислі терміни з гарантією результату. Звертайтеся, будемо раді допомогти!