Технічний звіт про переведення дачного/садового будинку в житловий

Існує порядок переведення садового чи дачного будинку в житловий, із якого такий будинок повинен обов’язково відповідати державним будівельним нормам. Із порядку, щоб перевести дачний, або садовий будинок в житловий, потрібно звернутися до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради.

Який пакет документів потрібно подавати для переведення садового чи дачного будинку в житловий?

  1. Заява встановленого зразку (додаток);
  2. копія документів на земельну ділянку;
  3. письмова згода співвласників нерухомості (при наявності);
  4. звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам згідно передбаченої форми тощо.

ПОРАДА: Отримайте попередню консультацію щодо можливості виконання таких дій в місцевому органі самоврядування (сільська рада, селищна рада, міська рада, садове товариство).

Звіт про переведення має право виготовляти фахівець в області архітектури із відповідним сертифікатом. У звіті вказуються дані про огляд будинку, такі як: місцезнаходження, площа, кількість поверхів, тип фундаментів, тип стін, тип перекриття, матеріал конструкції даху, матеріал покрівлі, тип опалення, тип вентиляції і тому подібне. Але, НАЙГОЛОВНІШЕ, щоб даний будинок відповідав державним будівельним нормам, адже без такої умови отримати звіт з позитивним висновком про переведення буде не просто.

отчет перевод садового дачного дома в жилой

Чи можуть бути проблемні аспекти?

Після огляду будинку, експерт повідомляє замовнику чи є проблемні аспекти, які унеможливлюють переведення садового/дачного будинку. Це можуть бути незначні огріхи, які можливо виправити за один день, а можливо і набагато значніші проблеми, такі як недотримані відступи до сусідніх побудов, тощо.

Що відбувається після розгляду вашого пакета документів?

Результатом розгляду заяви та всіх документів прикріплених до неї є рішення уповноваженого органа протягом місяця з дня їх надходження щодо переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок або про відмову в такому переведенні. Місцева рада може видати або надіслати власнику рекомендованим листом з описом рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок із зазначенням його адреси (рішення про відмову).

Вартість виготовлення технічного звіту для переведення:

Вид послуги:Вартість:Терміни:
Технічний звітвід 3 000 грндо 5 днівЗАМОВИТИ
Технічний паспорт на будиноквід 1 500 грн до 5 днівЗАМОВИТИ
КОНСУЛЬТАЦІЯБЕЗКОШТОВНОЗАМОВИТИ
Технічний звіт, щоб перевести будинок в житловий - консультація МАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(068)-098-11-68,
(063)-624-60-44
ДЗВІНОК

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Повідомлення надіслано
вверх

Зворотній дзвінок

Повідомлення надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено