Скільки будинків можна будувати на одній ділянці?

Ви вже побудували один будинок на ділянці та плануєте зведення ще одного? Чи дозволено будувати два будинки на одній ділянці? Вам важливо знати певні нюанси.

Цільове призначення земельної ділянки повинно бути відповідним для будівництва. Це означає, що на землях, призначених під індивідуальне будівництво, може бути зведений житловий будинок. Для земель, призначених під індивідуальне садівництво, дозволяється будувати садовий будинок. Зазначте, що на землях із сільськогосподарським призначенням будівництво заборонено; у цьому випадку потрібно перевести цільове призначення земельної ділянки, якщо це можливо для вашого регіону.

Яка різниця між житловим, садовим і дачним будинком?

Житловий будинок – це будівля капітального типу, призначена для постійного проживання.
Садовий будинок – це будинок для літнього (сезонного) використання, де відсутня житлова площа, проте присутні основна і допоміжна.
Дачний будинок – це житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку.

Зрозумівши різницю між цими типами будинків та їх призначенням, перейдемо до питання можливості будівництва декількох будинків на одній ділянці. Тут все досить просто,
1 будинок = 1 земельна ділянка з власним кадастровим номером. Ви можете побудувати додатковий будинок, але за документами він може бути визначений, наприклад, як літня кухня чи гостьовий будинок. Однак слід зазначити, що згідно з правовими вимогами, два житлових/садових/дачних будинки на одній ділянці не дозволяються.

два дома на одному земельном участку можно ли строить

Як збудувати 2 будинки на ділянці?

Якщо ви бажаєте мати, наприклад, два житлових будинки на одній ділянці, спочатку слід розділити ділянку на дві, створивши дві окремі ділянки зі своїми кадастровими номерами. Ці процедури виконує землевпорядна компанія, в якій працюють геодезисти з сертифікатами. Лише після цього можна подавати документи для отримання будівельного паспорта (реєстрація схеми намірів забудови) або містобудівних умов і обмежень, отримувати дозвіл на будівництво і вводити новий будинок в експлуатацію.

Не забувайте дотримуватися відстані від інших будівель, основної дороги, огорожі, трансформатора та інших об’єктів. Існують конкретні будівельні норми, які обов’язково слід дотримуватися під час будівництва. В іншому випадку можуть виникнути проблеми при введенні будинку в експлуатацію.

Сподіваємося, що ваше будівництво буде успішним! Головне — вивчайте питання, слідкуйте за законодавством і консультуйтеся з фахівцями, такими як юристи, землевпорядники, інженери БТІ, проектанти та будівельники.

Вартість дозволу на будівництво будинку:

Вид нерухомості:Вартість:Терміни:
Житловий/садовий/дачний будиноквід 8 000 грнвід 10 днівЗАМОВИТИ
Технічний паспортвід 2 400 грнвід 2 днівЗАМОВИТИ
Кадастровий номервід 8 000 грнвід 14 днівЗАМОВИТИ
КОНСУЛЬТАЦІЯБЕЗКОШТОВНОЗАМОВИТИ
Будівництво 2 будинків на 1 земельній ділянціМАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(098)-624-60-44,
(063)-624-60-44
ДЗВІНОК

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Ваше повідомлення
успішно надіслано
вверх

Зворотний дзвінок

Ваше повідомлення
успішно надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено