Переведення садового (дачного) будинку в житловий в 2024

Одне з найпоширеніших запитань від власників садових чи дачних будинків стосується переведення садового або дачного будинку в житловий. Дійсно, існує Порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові будинки. Тому сьогодні спробуємо розібратися, що потрібно знати в першу чергу та які етапи потрібно пройти, щоб перевести садовий або дачний будинок в житловий.

*Якщо людина є членом садового чи дачного кооперативу і на її ділянці знаходиться будинок, на який право власності ще не зареєстровано і який збудовано самовільно, то спочатку потрібно узаконити дачний або садовий будинок, а вже потім переоформлювати його як житловий.

Чим відрізняється садовий/дачний будинок від житлового?

Садовий будинок — це будівля призначена для літнього (сезонного) використання, в якій відсутні житлові приміщення, але є основні та допоміжні приміщення.
Дачний будинок — це житлова будівля, призначена для використання протягом усього року з метою позаміського відпочинку.
Житловий будинок — це капітальна будівля, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законами, іншими нормативно-правовими актами та нормативними документами, призначена для постійного проживання.

Як перевести садовий будинок в житловий чи дачу в житловий будинок?

Для переведення садового або дачного будинку у житловий, громадянин, який має право власності на таку нерухомість, чи уповноважена ним особа (за довіреністю), має подати заяву до органу місцевого самоврядування, сільської (селищної, міської) ради, а у випадку відсутності виконавчого органу у сільській раді — сільському голові. До заяви потрібно додати визначений список документів. Подання документів також можливе через Центри надання адміністративних послуг або в електронній формі через електронний кабінет користувача в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва.

переведення садового будинку в житловий
Переведення садового в житловий

Зауважимо: Перед початком процесу переведення нежитлової нерухомості в житлову необхідно з’ясувати позицію місцевого органу самоврядування (сільської, селищної, міської ради) або уточнити інформацію в Центрі надання адміністративних послуг. У разі отримання підтвердження про можливість такої процедури можна розпочинати збір необхідних документів. Якщо переведення неможливе, важливо дізнатися причину відмови.

Документи для переведення садового/дачного будинку в житловий:

  1. Заява за встановленим зразком.
  2. Копії паспорта та ідентифікаційного коду (ІПН) власника.
  3. Нотаріально засвідчені копії документів, що підтверджують право власності на будинок та земельну ділянку.
  4. Письмова згода співвласників на переведення будинку в житловий фонд (у разі їх наявності).
  5. Копія технічного паспорта на будинок.
  6. Звіт про технічний огляд будівлі з висновком про її відповідність державним будівельним нормам і стандартам (внесення звіту в електронний реєстр будівельної діяльності).
Вид послуги:Вартість:Термін виконання:
Технічний звітвід 4 500 грндо 10 днів
КОНСУЛЬТАЦІЯБЕЗКОШТОВНО
nat2БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

МАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(098)-624-60-44,
(063)-624-60-44
Документ:
Заява на переведення садового (дачного) будинку в житловийПереглянутиСкачати в Word

Які дії після подачі всіх потрібних документів?

Після того, як заява та всі відповідні документи будуть подані, орган місцевого самоврядування має у 30-денний строк з моменту їх отримання ухвалити рішення про переведення вашого садового або дачного будинку у категорію житлового або відхилити вашу заявку.

Як прописатися в садовому будинку?

У разі позитивного рішення органу місцевого самоврядування про переведення вашого будинку у житловий, цього буде достатньо для використання об’єкта в якості місця проживання. Також це дає змогу зареєструвати в ньому місце проживання без необхідності додаткового звернення до реєстратора для внесення змін до державного реєстру нерухомості.

Як наш документ-сервіс може вам допомогти?

Наші експерти надають допомогу у складанні та отриманні технічного звіту про обстеження вашого будинку, що є важливою частиною процесу переведення. Такий звіт включатиме висновок про відповідність вашого будинку державним будівельним нормам. Наші фахівці мають необхідні сертифікати для виконання такої роботи, які будуть вказані у звіті разом із їхніми підписами та печатками.

Маєте запитання?

Якщо у вас виникли запитання на будь-якому етапі переведення вашого будинку, не вагайтеся звертатися до нас за консультацією. Ми надаємо безкоштовні консультації, які допоможуть вам уникнути зайвих труднощів і підготувати всі необхідні документи правильно. Ми завжди раді допомогти!

nat2БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

МАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(098)-624-60-44,
(063)-624-60-44

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Ваше повідомлення
успішно надіслано
вверх

Зворотний дзвінок

Ваше повідомлення
успішно надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено