Перепланування квартири в панельному будинку

Вас не влаштовує існуючий план квартири і хочеться зробити перепланування? Це досить часта ситуація. Але що робити якщо багатоквартирний будинок панельний? Адже в панельному будинку, як правило, всі стіни несучі та їх не можна зносити.

Дійсно, зносити стіни в панельних будинках заборонено. Адже кожна із стін несе навантаження від різних елементів конструкції. Проте, якщо підійти до питання з повною відповідальністю, можливо розглянути питання нових дверних отворів в несучих стінах. Такими питаннями займається проектант (архітектор), фахівець із технічного нагляду.

оформить перепланировку в панельном доме

Часто, влаштування нового дверного отвору в несучій стіні достатньо для того, щоб планування заграло новими фарбами. Обов’язково, перед початком робіт проектант розглядає можливість проведення реконструкції. Саме реконструкції, а не перепланування. Це 2 різних поняття. Реконструкція – це більш важкі дії, включаючи втручання в несучі стіни будинку, які потребують окрім виготовлення проекту і повне юридичне оформлення документів. Перепланування ж, вважається досить легкими проведеними будівельними діями і не потребують погодження в Державній інспекції архітектури та містобудування. Максимум, що може бути потрібне, це виготовлення нового технічного паспорта із довідкою про технічні показники об’єкта із поясненням згідно яких дій змінилася площа нерухомості.

Перепланування в панельному будинку не для всіх

Зауважимо, що панельні будинки бувають різного типу, серій і відповідного року будівництва. Якщо одні типи будинку дозволять проектанту виготовити проект на влаштування дверного прорізу із всіма потрібними розрахунками і посиленнями. То бувають і такі, де краще залишити все як є, адже щоб втрутитися в несучу стіну, потрібно буде прораховувати всю несучу здатність всього багатоквартирного будинку. Проводиться окреме технічне обстеження, і це досить громіздка робота, як по часу так і по вартості.

Яка процедура оформлення перепланування (реконструкції) в панельному будинку?

  1. За необхідністю (це повідомляє проектант) виготовляється технічне обстеження на можливість проведення реконструкції. Такий звіт про обстеження виготовляє сертифікований експерт.
  2. Розробляється проект реконструкції квартири сертифікованим проектантом.
  3. Укладається договір про авторський (як правило із автором проекту) та технічний нагляд (із експертом з технічного нагляду).
  4. Отримується дозвіл на реконструкції, яким являється повідомлення про початок будівельних робіт за відповідним класом наслідків. Отримуємо зареєстрований номер.
  5. Проводяться будівельні роботи згідно проекту.
  6. Після завершення робіт виготовляється новий технічний паспорт.
  7. Вводиться об’єкт в експлуатацію, шляхом подачі декларації про введення в експлуатації. Отримуємо зареєстрований номер.
  8. Вносяться зміни в електронний реєстр нерухомості, це є нотаріальні послуги, які робить нотаріус/реєстратор.

Які ризики при реконструкції в панельному будинку?

Як бачите, існує певна процедура оформлення реконструкції в панельному будинку, чи будь якому іншому будинку в якому стіни вважаються несучими. Але їх обов’язково потрібно пройти. В іншому випадку самочинна реконструкція може привезти до втрати несучої здатності стіни, проблем від сусідів, та можливих приписів та штрафів від будівельної інспекції при перевірці.

Потрібна допомога?

Можете звернутися до фахівців документ-сервісу «Unidoc». Всі наші експерти є сертифікованими, а юристи здатні отримати всі дозвільні документи в озвучені терміни без ризиків отримання штрафних санкцій. Грамотне оформлення документів – це в першу чергу ваша безпека та безпека людей, які вас оточують.

Перепланування чи реконструкція в панельному будинку.БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

МАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(068)-098-11-68,
(063)-624-60-44

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Ваше повідомлення
успішно надіслано
вверх

Зворотній дзвінок

Ваше повідомлення
успішно надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено