З чого почати будівництво: етапи і документи

Вирішили побудувати будинок, з чого почати в першу чергу?

Якщо Ви вирішили почати будівництво і не знаєте з чого почати, ця невелика стаття буде для Вас корисна. Щодня до нас звертаються люди з незаконними забудовами. Всі вони побудували свої будинки без дозвільних документів, і кожному з них доводиться узаконювати ці об’єкти, щоб стати повноцінним власником нерухомості. Багато з них отримують штрафи від інспекції за самовільне будівництво, не можуть ввести в експлуатацію об’єкт і підвести комунікації. Тому, ми в першу чергу радимо отримати весь пакет документів на будівництво, щоб уникнути зайвих проблем.

Земельне питання №1

Спочатку, все починається з земельних питань. Щоб почати процес оформлення документів на будівництво будинку або додаткових госп. будівель (літня кухня, погріб і т.д.), потрібно оформити документацію на право власності або ж на право користування землею.

Ваша земельна ділянку має бути внесена до Державного земельного кадастру. Обов’язково повинен бути кадастровий номер на ділянку. Перевірити кадастровий номер і саму реєстрацію земельної ділянки можна на Публічної кадастровій карті України. Посилання: http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta.

Переконайтеся в тому, що Ваша земельна ділянка має цільове призначення «для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель», чи «для індивідуального (колективного) садівництва». Наприклад, якщо цільове призначення землі- для ведення особистого селянського господарства, тоді в цьому випадки потрібно буде перевести цільове призначення (якщо це можливо технічно) і тільки тоді починати будівництво.

Коли з земельними питаннями все стало зрозуміло, можна починати робити свої передпроектні рішення. Головне, що потрібно знати тут – це будівельні норми, яких обов’язково потрібно дотримуватися. Забудова земельної ділянки проводитися за проектом, схвалений місцевою архітектурою. Згідно з ДБН (Державні будівельні норми), якщо здійснюється будівництво будинку, потрібно відступити від основної вулиці і магістралі не менше ніж на 6 метрів, а від вулиці та провулку другорядного значення не менше ніж на 3 метрів. Відстань від меж земельної ділянки до будинку має бути не менше 3 метри. Це найбільш головні ДБН, які потрібно знати людині. При необхідності, з іншими нормами Вас ознайомить проектант, архітектор або будівельні експерти. Дізнатися норми ДБН Ви також зможете в місцевому управлінні архітектури, це найбільш правильний підхід. Як кажуть «Попереджений – значить озброєний».

Вартість супроводу оформлення документів на будівництво:

Вид нерухомості:Вартість:Термін виконання:
Житловий/cадовий/дачний будиноквід 6 000 грнІндивідуальноЗАМОВИТИ
Земельна ділянкавід 1 700 грнИндивидуальноЗАМОВИТИ
КОНСУЛЬТАЦІЯБЕЗКОШТОВНОЗАМОВИТИ
nat2МАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(068)-098-11-68,
(063)-624-60-44
ДЗВІНОК

Після того, як передпроектні рішення або проект готовий, сміливо можна отримувати будівельний паспорт (будемо розглядати ситуацію, коли об’єкт до 500м2, в іншому випадки процедура буде відрізнятися). Будівельний паспорт видає місцевий орган архітектури та містобудування.

Для отримання будівельного паспорта потрібно подати певний пакет документів, одні із яких:

  • Завірена копія документа, який підтверджує Ваше право власності на земельну ділянку;
  • Нотаріальна завірена згода всіх існуючих власників ділянки на забудову;
  • Топографічну зйомку ділянки м 1:500;
  • Ескіз забудови.

с чего начать строительство дома

Після отримання будівельного паспорта, іде етап отримання дозволу на будівництва. Так як в даному випадки ми розглядаємо об’єкт менший ніж 500м2, потрібно подати повідомленні про початок будівельних робіт через Центр надання адміністративних послуг у Вашому районі.

Попереджаємо, що можуть бути відмови. Навіть не одна, а декілька. Після того як будуть усунуті помилки при заповненні повідомлення, воно буде зареєстровано.Розрахувати вартість отримання дозволу на будівництво
Метраж

Район області або Київ

Нове будівництво чи реконструкція

Документи на землю

Наявність кадастрового номера на ділянку

Проектна документація

Наявність будівельного паспорта


 

Отримали дозвіл на будівництво, пора і до самого процесу будівництва переходити. Як тільки Ви побудуєте будинок, об’єкт буде готовий до проведення технічної інвентаризації. Це означає, що потрібно викликати інженера БТІ для виготовлення технічного паспорта. У паспорті інженер показує всі обміри, технічні характеристики і записує дані про власників нерухомості.

Техпаспорт готовий? Вводимо будинок в експлуатацію. По прикладу повідомлення, на даний момент подаємо декларацію про введення будинку в експлуатацію в ЦНАП. Отримали відмову з ДАБІ? Отримуємо консультації в архітектурній інспекції, вносимо правки і подаємо заново.

Другий варіант, дати завдання юристам, щоб вони отримували будівельний паспорт, подавали повідомлення про початок будівельних робота і декларацію про введення об’єкта в експлуатацію. Це зменшить ризики відмови і заощадить не один місяць вашого часу.

При необхідності, присвоюємо поштову адресу для будинку. Зробити це можливо в своєму місцевому органі управління (сільська рада, міська рада, садове товариство).

Останній крок – це реєстрація права власності. Її проводимо в реєстратора (нотаріуса), він вносить Ваш будинок до Державного Реєстру речових прав. Тільки після цього Ви будете повноцінним власником своєї нерухомості.

Більш докладно про дозвіл на будівництво за посиланням: https://unidoc.com.ua/ua/razreshenie-na-stroitelstvo/

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Ваше повідомлення
успішно надіслано
вверх

Зворотній дзвінок

Ваше повідомлення
успішно надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено