З чого почати будівництво: етапи і документи

Вирішили побудувати будинок, з чого почати в першу чергу?

Якщо Ви вирішили почати будівництво і не знаєте з чого почати, ця невелика стаття буде для Вас корисна. Щодня до нас звертаються люди з незаконними забудовами. Всі вони побудували свої будинки без дозвільних документів, і кожному з них доводиться узаконювати ці об’єкти, щоб стати повноцінним власником нерухомості. Багато з них отримують штрафи від інспекції за самовільне будівництво, не можуть ввести в експлуатацію об’єкт і підвести комунікації. Тому, ми в першу чергу радимо отримати весь пакет документів на будівництво, щоб уникнути зайвих проблем.

Земельне питання №1

Спочатку, все починається з земельних питань. Щоб почати процес оформлення документів на будівництво будинку або додаткових госп. будівель (літня кухня, погріб і т.д.), потрібно оформити документацію на право власності або ж на право користування землею.

Ваша земельна ділянку має бути внесена до Державного земельного кадастру. Обов’язково повинен бути кадастровий номер на ділянку. Перевірити кадастровий номер і саму реєстрацію земельної ділянки можна на Публічної кадастровій карті України. Посилання: http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta.

Переконайтеся в тому, що Ваша земельна ділянка має цільове призначення “для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель”. Наприклад, якщо цільове призначення землі “для ведення особистого селянського господарства”, тоді в цьому випадки потрібно буде перевести цільове призначення (якщо це можливо технічно) і тільки тоді починати будівництво.

Коли з земельними питаннями все стало зрозуміло, можна починати робити свої передпроектні рішення. Головне, що потрібно знати тут – це будівельні норми, яких обов’язково потрібно дотримуватися. Забудова земельної ділянки проводитися за проектом, схвалений місцевою архітектурою. Згідно з ДБН (Державні будівельні норми), якщо здійснюється будівництво будинку, потрібно відступити від основної вулиці і магістралі не менше ніж на 6 метрів, а від вулиці та провулку другорядного значення не менше ніж на 3 метрів. Відстань від меж земельної ділянки до будинку має бути не менше 3 метри. Це найбільш головні ДБН, які потрібно знати людині. При необхідності, з іншими нормами Вас ознайомить проектант, архітектор або будівельні експерти. Дізнатися норми ДБН Ви також зможете в місцевому управлінні архітектури, це найбільш правильний підхід. Як кажуть “Попереджений – значить озброєний”.

Вартість супроводу оформлення документів на будівництво:

Вид нерухомості:Вартість:Термін виконання:
Житловий/cадовий/дачний будиноквід 6 000 грнІндивідуальноЗАМОВИТИ
Земельна ділянкавід 1 700 грнИндивидуальноЗАМОВИТИ
КОНСУЛЬТАЦІЯБЕЗКОШТОВНОЗАМОВИТИ
nat2НАТАЛІЯ МАРКОВА
юрист-консультант
(068)-098-11-68,
(063)-624-60-44
ДЗВІНОК

Після того, як передпроектні рішення або проект готовий, сміливо можна отримувати будівельний паспорт (будемо розглядати ситуацію, коли об’єкт до 300м2, в іншому випадки процедура буде відрізнятися). Будівельний паспорт видає місцевий орган архітектури та містобудування.

Для отримання будівельного паспорта потрібно подати певний пакет документів, одні із яких:

  • Завірена копія документа, який підтверджує Ваше право власності на земельну ділянку;
  • Нотаріальна завірена згода всіх існуючих власників ділянки на забудову;
  • Топографічну зйомку ділянки м 1:500;
  • Ескіз забудови.

с чего начать строительство дома

Після отримання будівельного паспорта, іде етап отримання дозволу на будівництва. Так як в даному випадки ми розглядаємо об’єкт менш 300м2, Ви повинні подати повідомленні про початок будівельних робіт через Центр надання адміністративних послуг у Вашому районі. Бланк такого повідомлення можна завантажити на офіційному сайті ДАБІ (Державна архітектурна будівельна інспекція).

Попереджаємо, що можуть бути відмови. Навіть не одна, а декілька. Після того як будуть усунуті помилки при заповненні повідомлення, воно буде зареєстровано.

Отримали дозвіл на будівництво, пора і до самого процесу будівництва переходити. Як тільки Ви побудуєте будинок, об’єкт буде готовий до проведення технічної інвентаризації. Це означає, що потрібно викликати інженера БТІ для виготовлення технічного паспорта. У паспорті інженер відображає всі обміри, технічні характеристики і записує дані про власників нерухомості. Обміри можуть здійснюватися, як для будинку, так і для земельної ділянки.

Техпаспорт готовий? Вводимо будинок в експлуатацію. Знову-таки, беремо бланк декларації про введення об’єкта в експлуатацію на сайті ДАБІ, заповнюємо його і подаємо в ЦНАП. Отримали відмову з ДАБІ? Вносимо правки і подаємо заново.

Другий варіант – дати завдання юристам, щоб вони подавали повідомлення про початок будівельних робіт і декларацію про введення об’єкта в експлуатацію. Це зменшить ризики відмови і заощадить не один місяць часу.

При необхідності, присвоюємо поштову адресу для будинку. Сама по собі ця процедура не до кінця врегульована, в багатьох ситуаціях її отримання не найпростіша робота. Консультацію щодо отримання адреси Ви можете отримати в місцевому органі управління.

Останній крок – це реєстрація права на власність. Її проводимо в реєстратора, він вносить Ваш будинок до Реєстру речових прав, і після цього Ви є повноцінним власником нерухомості.

Більш докладно про дозвіл на будівництво за посиланням: https://unidoc.com.ua/ua/razreshenie-na-stroitelstvo/

Повернутись назад

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Повідомлення надіслано
вверх

Зворотній дзвінок

Повідомлення надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено