Укласти угоду дарування в нотаріуса в Києві

Договір дарування дає можливість дарувальнику передати чи зобов’язати його зробити передачу в майбутньому обдарованому без оплати майна у власність.

Договір дарування у нотаріуса має на меті припинити право власності у однієї людини та надати право власності іншій людині, і все це безоплатно. Тобто, дарувальник не вимагає зустрічних дій. Подарувати за договором дарування можливо будинок, квартиру, земельну ділянку, нежитлові будівлі, будь яку іншу нерухомість, а також будь яке інше рухоме майно. В тому числі кошти чи майнові права, тощо.

 • Нотаріальне посвідчення договору дарування проводиться за місцезнаходженням майна чи по місцезнаходженням одного із сторін по договірним відносинам. Тобто, нотаріус в Києві може засвідчувати договір, якщо нерухомість розташована в місті Київ або одна зі сторін договору зареєстрована в місті Києві.

Існують 2 сторони по договору дарування, дарувальник і обдаровуваний. Всі договори здійснюються по визначеним загальним правилам цивільного законодавства. Потрібно зауважити, що законодавець заклав гарантії по відношенні до осіб, що знаходяться під опікою чи піклуванням. У цивільному законодавстві зазначено, що батьки (усиновлювачі) чи опікуни позбавлені права на дарування майна дітей, підопічних.

У тому випадку коли відбувається договір дарування квартири, будинку із участю малолітніх, нотаріус може вимагати дозвіл від органу опіки та піклування на укладання правочинів. Якщо один із подружжя хоче відчужите спільне майно, інший має нотаріально посвідчити і надати згоду на такі нотаріальні дії. Не потрібно згоду у випадках, якщо раніше був укладений акт цивільного стану, чи інший документ, в якому чітко вказується про приватну власність одного із подружжя до реєстрації шлюбу.

Укласти договір дарування можна за допомогою представника дарувальника, перед цим укладається довіреність, що дає право на вчинення таких дій.

Наші переваги:

Послуги нотаріуса замовити.
БЕЗПЕКА ТА ВІДСУТНІСТЬ ЧЕРГ
Ми реагуємо на сьогоднішні виклики. Носіння маски у приміщенні при консультаціях, постійна дезінфекція, наявність антисептиків та захисних масок для персоналу та клієнтів. Онлайн розгляд документів. Без черг і простоювання місяцями біля кабінету держслужб, у кожного свій час для прийому.
Нотаріальна контора в Києві.
Індивідуальний підхід
Наш штат складається із юристів з нерухомості, інженерів БТІ, архітекторів, нотаріусів, земплевпорядників. У кожного з них реальний досвід в реальних задачах. Тому задачі ми розглядаємо в комплексі. Цим ми можемо економити замовнику кошти та дорогоцінний час.
Нотаріус Київ.
Сертифікати на роботу
Наші фахівці, в залежності від діяльності, володіють необхідними сертифікатами та акредитацією.
Консультація нотаріуса.
Безпомилковість
Наші нотаріуси досвідчені фахівці, що мають великий досвід і гарну репутацію. Окрім аналізу документів, ми запропонуємо правильний варіант переоформлення майна.

Скільки коштує оформити договір дарування?

Вид нотаріальних послуг:Вартість:Термін виконання:
Договір даруваннявід 5 000 грнвід 2 годинЗАМОВИТИ
Нотаріальна довіреністьвід 500 грнвід 30 хвилинЗАМОВИТИ
Технічний паспортвід 1 000 грнвід 2 днівЗАМОВИТИ
Оцінка майнавід 800 грндо 1 дняЗАМОВИТИ
ПЕРВИННА КОНСУЛЬТАЦІЯБЕЗКОШТОВНО-ЗАМОВИТИ
nat2Очікуємо на ваш дзвінок

МАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(098)-624-60-44,
(063)-624-60-44

*підсумкова вартість послуг нотаріуса у кожному конкретному випадку є суто індивідуальною і розраховується на підставі трудовитрат і складності питання. При зверненні, наші фахівці проводять аналіз наявних документів та формують пропозицію з точним розрахунком вартості послуг.

Які документи потрібні для дарування нерухомості?

 • Паспортні дані з ідентифікаційним податковим номером.
 • Для юридичних осіб: статут і виписка, паспорт та ІПН директора (уповноваженої особи з довіреністю), рішення юр. особи укласти договір (протокол), тощо.
 • Згода подружжя, свідоцтво про шлюб.
 • Документи правовстановлюючі на нерухомість (Витяг, Свідоцтво, договір купівлі-продажу, і т.п.).
 • Технічний паспорт на нерухомість.
 • Звіт експертної оцінки нерухомості.
 • Довідка з органів опіки, якщо в квартирі чи будинку прописані неповнолітні діти.

Зверніть увагу! Податки при даруванні нерухомості (квартири, будинку, нежитлових, земельної ділянки).

Якщо дарувальник і обдаровуваний – є родичами 1-го чи 2-го ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, зокрема й усиновлені, рідні брати/сестри, бабусі, дідусі, онуки), щоб бути звільненим від оподаткування потрібно надати документи, що підтверджують споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, тощо). Для інших потрібно сплачувати податки встановленні законодавством. Розрахувати точну суму податків можна по запиту до нотаріуса. Попередньо ознайомитися можливо онлайн за посиланням: РОЗРАХУВАТИ ПОДАТКИ.

Яка головна різниця між договором купівлі-продажу і договором дарування?

 1. Майно по договору дарування передається на безкоштовній основі. При угоді купівлі-продажу майно передається за встановленими цінами.
 2. У дарувальника є можливість анулювати договір дарування. Законодавство не позбавлено таких виключень, особливо коли обдаровуваний шахрайським способом ввів в обману дарувальника, відбувся злочин чи є факти шантажу.
 3. У дарувальника є можливість звернутися до суду впродовж 1 року. У разі купівлі-продажу строк продовжили до 3 років.
 4. Якщо нерухомість (квартира, будинок, тощо) була подарована одній із сторін подружжя в шлюбі, то така нерухомість не буде вважатися спільною при розлученні. Якщо відбувається договір купівлі-продажу в шлюбі, тоді така нерухомість буде вважатися спільно нажитою.
 5. У людини є можливість дарування своєї частки нерухомості не повідомляючи інших співвласників. Провести угоду купівлі-продажу без письмового повідомлення співвласників не можна.
 6. Подарувати квартиру (будинок) неповнолітній дитині не є можливим. Але є можливим провести угоду купівлі-продажу такої нерухомості.

Якщо не провести угоду дарування чи не оформити заповіт при житті, тоді після смерті власника нерухомості буде відбуватися спадкування по закону. Спадок буде розділений між тими спадкоємцями, що прийняли спадок, в рівних долях. Для оформлення договору дарування присутність дарувальника та обдарованого є обов'язковою. У разі, якщо у однієї із сторін немає можливості приїхати до нотаріуса, тоді нотаріус проводить виїзд за узгодженням сторін. Як правило, такий виїзд додатково оплачується.

Більшість ситуацій потребують розгляд та індивідуальних консультацій в нотаріуса. Щоб правильно та законно оформити договір дарування в нотаріуса, зателефонуйте та запишіться на особистий прийом. Всі питання ви можете уточнити в нотаріуса чи помічника нотаріуса. Нотаріус є гарантом між вами та іншою стороною. Звертайтеся, будемо раді допомогти!

Питання-відповідь:

Скільки часу потрібно на оформлення договору дарування?
Це залежить від складності ситуації. Близько 80% завдань виконуються до 1 дня, 15% - до 5 днів, решта 5% - це найбільш складні питання - до 1 місяця і більше (на аналіз ситуації).
Від чого залежить ціна на договір дарування?
Ціна залежить від складності ситуації, кількості дарувальників чи обдаровуваних, наявності потрібних документів.
Ваш нотаріус можете зробити виїзд до нас?
Бувають випадки, коли людина з різних причин не може прийти для укладення договору дарування в офіс. Тоді, наш нотаріус власними силами приїжджає до вас в зазначений час для складання договору. Зауважимо, що в таких випадках може змінитися вартість нотаріальних послуг.
Ви можете прискорити процес реєстрації мого об'єкта?
За весь час роботи ми скоротили терміни виконання майже вдвічі, чим ми дуже пишаємося. Але бувають ситуації, коли в людини форс-мажор і йому потрібно провести реєстрацію ще швидше (шлюб, виїзд за кордон і т.д). У деяких випадках це неможливо. Але в інших ситуаціях ми можемо запропонувати звузити терміни, при цьому потрібно враховувати, що ціна за послугу може збільшитися.
У вас є сертифікати?
Так, звичайно. У таких людей як нотаріуси (реєстратори), інженери, проектанти, землевпорядники - у всіх є сертифікація. Це дуже важливо. З усіма документами ви зможете ознайомитись у нас в офісі.

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Ваше повідомлення
успішно надіслано
вверх

Зворотній дзвінок

Ваше повідомлення
успішно надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено