Узаконити самобуд в 2024 році

Узаконити самобуд в 2024 році, 4 варіанти.

Ми уже неодноразово піднімали питання які етапи потрібно пройти, щоб узаконити самобуд і стати законним власником нерухомості. Але час іде, законодавство не стоїть на місці. Змінюється процедура оформлення документів на нове будівництво. В свою чергу і змінюється процедура для узаконення самовільного будівництва.

1. Узаконити самобуд по будівельній амністії (від 2019 року)

Житловий, садовий, дачний будинок загальною площею до 300м2, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 м2, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року.

  • ✓ Цільове призначення земельної ділянки відповідає вимогам будівництва.
  • ✓ Наявні документи на право власності чи користування земельною ділянкою.
  • ✓ Присвоєний кадастровий номер на земельну ділянку.
  • ✓ Будівництво проведене згідно правил та норм будівництва, проведене технічне обстеження сертифікованим спеціалістом.

Щоб узаконити самобуд по амністії, потрібно виготовити технічний паспорт на самовільно збудовані побудови. Будинок і споруди, господарські будівлі повинні пройти технічне обстеження, відмітка якого проставляється в техпаспорті. Інженер при проведенні обстеження звертає увагу на дотримання правил та вимог ДБН при будівництві та надає свій висновок щодо можливості чи не можливості безпечної експлуатації. Якщо господарські побудови загальною площею більші за 100м2, виготовляється технічний звіт встановленої форми. Із заявою на введення в експлуатацію, завіреними копіями на земельну ділянку, паспортними даними, та згодами співвласників, потрібно подавати в орган державного архітектурно-будівельного контролю декларацію про введення об’єкта в експлуатацію.

*Досить часто виникають відмови у введенні в експлуатацію самобудів. Причин може бути безліч – наприклад, невідповідність вимогам ДБН, невідповідна форма технічного паспорта чи відмітки про проведене технічне обстеження, некоректно внесені дані в декларацію і т.п. В такому випадку, потрібно виправляти помилки та подавати пакет документів на подачу повторно. Кількість спроб на подачу не є обмеженою. Як і термін будівельної амністії, на даний момент ця процедура являється безстроковою.

Після того, як інформація про позитивну реєстрацію декларації буде висвітлена на офіційному сайті Держархбудінспекції України у розділі «Реєстр дозвільних документів» у єдиному реєстрі документів, можна розпочинати займатися присвоєнням поштової адреси об’єкту будівництва.

Поштову адресу присвоює місцевий орган самоконтролю (міська рада, сільська рада, садове чи дачне товариство і т.п.). Кінцевим етапом буде реєстрація права власності, результатом чого є отримання Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

nat2БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ


МАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(098)-624-60-44,
(063)-624-60-44

2. Узаконити самобуд по спрощеній процедурі.

  • ✓ Житловий, садовий, дачний будинок збудований у період до 5 серпня 1992 року.
  • ✓ Цільове призначення земельної ділянки відповідає вимогам будівництва.
  • ✓ Наявні документи на право власності чи користування земельною ділянкою.
  • ✓ Присвоєний кадастровий номер на земельну ділянку.

Щоб узаконити самобуд по спрощеній процедурі, потрібно виготовити технічний паспорт, в якому інженер БТІ (комунального чи приватного) має встановити дату побудови (реконструкції) до 5 серпня 1992 року. З таким технічним паспортом, документами на земельну ділянку, паспортними даними всіх співвласників потрібно звертатися до державних реєстраторів (Центр надання адміністративних послуг). Вони у свою чергу на основі поданих документів вирішують можливість реєстрації по спрощеній процедурі.

3. Узаконити самобуд через суд.

Є судовий спір, судові рішення. Кожна із ситуацій є індивідуальною. Розглядається окремо, здебільшого у найбільш складних ситуаціях.

4. Узаконити самобуд по загальній процедурі.

  • ✓ Цільове призначення земельної ділянки відповідає вимогам будівництва.
  • ✓ Наявні документи на право власності чи користування земельною ділянкою.
  • ✓ Присвоєний кадастровий номер на земельну ділянку.
  • ✓ Будівництво проведене згідно правил та норм будівництва, дотримані всі потрібні відступи.

Так склалося, що в містобудівному Законодавстві України не визначено процедуру узаконення самобудів збудованих після 9 квітня 2015 року. Тому, узаконити самобуд по загальній процедурі означає пройти ті ж етапи, які потрібно пройти перед початком нового будівництва. Така процедура є доцільною, якщо ви не підпадаєте під умови узаконення по будівельній амністії. В такому випадку побудови також мають бути збудовані без порушень будівельних норм і правил. Якщо будинок до 500 м2 із класом наслідків CC1, має місце отримання будівельного паспорта в Департаменті містобудування та архітектури.

Що належить до класу СС1?

До об’єктів із незначними наслідками (СС1) належить приватна забудова, малоквартирні будинки, адміністративно-побутові будівлі малого та середнього бізнесу.











Розрахувати вартість узаконення будинку
Метраж

Район області або Київ

Рік будівництва

Документи на землю

Кадастровий номер на ділянку

Проектна документація

Наявність будівельного паспорта

Наявність технічного паспорта


Узаконить самовольное строительство

Будівельний паспорт є першочерговим документом. Більш детальніше про будівельний паспорт за посиланням. Після того, як будівельний паспорт буде отримано, етап іде за подачею повідомлення про початок будівельних робіт у відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об’єкта будівництва. Після успішної реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт виготовляється технічний паспорт в комунальному чи приватному БТІ. І знову ж таки, потрібно подавати декларацію про введення об’єкта в експлуатацію в той же орган державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об’єкта будівництва.

*Досить часто виникають відмови у введенні в експлуатацію самобудів. Причин може бути багато: невідповідність вимогам ДБН, невідповідна форма технічного паспорта, некоректно внесені дані в повідомлення чи декларацію і т.д. В такому випадку потрібно виправляти помилки та подавати пакет документів на подачу повторно. Кількість спроб на подачу не є обмеженою.

узаконить-самострой-в-2020-году

Після того, як інформація про позитивну реєстрацію декларації буде висвітлено на офіційному сайті Держархбудінспекції України у розділі «Реєстр дозвільних документів» у єдиному реєстрі документів, можна розпочинати займатися присвоєнням поштової адреси об’єкту будівництва.

Поштову адресу присвоює місцевий орган самоконтролю (міська рада, сільська рада, садове чи дачне товариство і т.п.). Кінцевим етапом буде реєстрація права власності, результатом чого є отримання Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Виникли питання чи потрібна допомога? Можете звернутися за консультацією в Державну архітектурну інспекцію, чи скористатися послугами експертного документ-сервісу «Unidoc».

У нашому штаті працюють землевпорядники, юристи, інженери БТІ, архітектори, експерти з технічного обстеження. Сертифікати експертів підтверджують фаховість людей у своїй справі. Це означає, що вам не потрібно буде почергово звертатися до різних спеціалістів та державних установ, витрачаючи час на подання документів, та на вияснення причин відмов. Комплексний підхід дозволяє узаконити самобуд в найкоротші терміни і зекономити не тільки час, але і фінансові витрати на переробку документів. При цьому складність питання у більшості ситуацій не має значення.

Консультуйтеся, звертайтеся, будемо раді допомогти!

Вид нерухомості:Вартість:Термін виконання:
Житловий/Садовий/Дачний будиноквід 7 000 грнІндивідуальноЗАМОВИТИ
Нежитловий об’єктІндивідуальноІндивідуальноЗАМОВИТИ
Технічний паспортвід 1 500 грндо 5 днівЗАМОВИТИ
КОНСУЛЬТАЦІЯБЕЗКОШТОВНОЗАМОВИТИ
nat2БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ


МАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(068)-098-11-68,
(063)-624-60-44

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Ваше повідомлення
успішно надіслано
вверх

Зворотний дзвінок

Ваше повідомлення
успішно надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено