Перепланування в нежитловій будівлі (приміщенні)

Перепланування в нежитловій будівлі, приміщенні чи в іншому нежитловому об’єкті не є рідкістю. Власник нерухомості змінює планування задля переформатування свого бізнесу чи для втілення нових дизайнерських рішень.

З нашої практики, доволі часто проводять такі перепланування: офіси, ресторани, готелі, клініки, бізнес-центри, магазини, супермаркети, торгові зали, виробничі приміщення, фермерські господарства тощо.

Перепланування в нежитловій будівлі

Коли не потрібно узаконення перепланування?

Згідно з діючою ПОСТАНОВОЮ визначено перелік будівельних робіт, які не потребують отримання дозвільних документів та вводу в експлуатацію.

Якщо ваші будівельні дії вписуються в пункти цієї постанови, тоді оформлення документів може бути не потрібним, або бути мінімальним. Досить часто проста заміна технічного паспорта із виготовленням довідки про технічні показники, яка пояснює згідно з чим змінилася площа, є достатнім інформаційним документом для того, щоб мати всі необхідні дані.

Перепланування чи реконструкція нежитлового?

Якщо ж звичайного перепланування не достатньо для того, щоб мати правильне функціональне приміщення чи будівлю, можна зіштовхнутися із поняттям реконструкції. Реконструкція – це серйозніші зміни конструктиву, серед яких: втручання в комунікації, втручання в несучі стіни, втручання в фасад будівлі, зміна функціонального призначення приміщення тощо.

Тоді і етапність для узаконення нежитлового приміщення, чи будівлі буде зовсім іншою, на відміну від перепланування. Кожен конкретний випадок потрібно розглядати індивідуально. Адже існують різні класи наслідків будівель, відповідно і процедура може бути іншою.

Візьмемо до прикладу втручання в несучу стіну в нежитловому приміщенні. В такому випадку потрібно пройти такі етапи для узаконення реконструкції:

  1. Проведення технічного обстеження.
  2. Виготовлення проектної документації сертифікованим проектантом.
  3. Укладання договору на авторський (як правило з автором проекту) та технічний нагляд (з експертом технічного нагляду).
  4. Подача повідомлення про початок будівельних робіт із відповідним класом наслідків (є дозволом на реконструкцію). Отримуємо зареєстрований номер повідомлення від Державної інспекції архітектури та містобудування.
  5. Проведення будівельних дій згідно проекту.
  6. Замовлення послуг БТІ, виготовлення технічного паспорта.
  7. Подача декларації на введення в експлуатацію. Отримуємо зареєстрований номер декларації від Державної інспекції архітектури та містобудування.
  8. Внесення змін в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно приватним нотаріусом чи державним реєстратором.

Будь-яке втручання в фасад будинку, наприклад, здійснення прибудови до будівлі несе за собою отримання будівельного паспорта чи містобудівних умови та обмежень на забудову земельної ділянки. Це несе за собою отримання іншого списку документів. Відповідно й етапність оформлення реконструкції змінюється.

З чого розпочати перепланування чи реконструкцію в нежитловому приміщені, чи будівлі?

Щоб уникнути отримання штрафів від інспекції, та зробити всі будівельні дії безпечно, радимо звернутися за консультацією до проектанта/юриста по нерухомості. Це убезпечить від отримання непотрібних документів, та всі кроки будуть виконані в законному порядку.

Перепланування чи реконструкція в нежитловому приміщенні.БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

МАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(098)-624-60-44,
(063)-624-60-44

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Ваше повідомлення
успішно надіслано
вверх

Зворотний дзвінок

Ваше повідомлення
успішно надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено