Узаконити перепланування квартири – з чого розпочати?

Перепланування в квартирі не новина, власники нерухомості шукають ідеальний варіант для зручного проживання в своїй квартирі. Радянський союз залишив після себе тисячі будинків із незручним плануванням, адже в ті роки на перше місце ставилися терміни побудови та компактність, а не зручність для громадян. Навіть сьогоднішній новобуд не всіх влаштовує на сто відсотків, наче і місце розташування будинку непогане, а із переплануванням забудовник не вгадав. Тому в таких випадках і виникає бажання зробити комфортне перепланування, внаслідок чого Ви можете зіштовхнутися із питанням: “як узаконити перепланування квартири?“.

Фахівці нашого документ-сервісу радять спочатку отримати попередню консультацію, а потім проводити свої роботи із перепланування. Виходячи із нашої практики, досить часто вчиняються дії в квартирі, які забороняються державними будівельними нормами. Потрібно розрізняти 2 поняття: перепланування та реконструкція. Якщо в першому випадку процедура легалізації перепланування не є занадто важкою, у випадку реконструкції процедура досить не проста, і по часу може тривати набагато довше. Тому, для того, щоб узаконення квартири відбувалося без порушення ДБН та з дотриманням всіх правил – отримайте консультацію в інженера технічної інвентаризації чи архітектора. Така консультація може бути безкоштовною або не занадто дорогою, але вона вбереже Вас від отримання не потрібних документів та сплати штрафів.

Що відноситься до перепланування в квартирі

Узаконення перепланування квартири не є довготривалою процедурою, якщо це дійсно перепланування, а не реконструкція. Здебільшого, до перепланування відносяться дії пов’язані із втручанням в не несучі стіни, перенесення перегородок, створення нових перегородок, прорізи в не несучих стінах, об’єднання ванної кімнати та туалету (між ними має бути не несуча стіна, та має бути відсутній вентиляційний канал), збільшення санвузла за рахунок коридору та інші.

До реконструкції відносяться дії по втручанні в несучі стіни, прорізи в несучих стінах, об’єднання кухні із балконом чи лоджією, демонтаж підвіконня між кухнею та балконом (лоджією), об’єднання двох суміжних квартир, влаштування нових дверних прорізів в несучих стінах, демонтаж несучих стін та інші.

Процедура для узаконення перепланування в квартирі

Повертаючись саме до узаконення перепланування в квартирі, розберемо декілька основних етапів, які потрібно пройти. Серед них: виготовлення проекту перепланування (при необхідності), здійснення всіх будівельних робіт із перепланування, виготовлення нового технічного паспорта на квартиру, отримання довідки в інженера щодо відсутності дій із реконструкції та кінцевий етап – реєстрація квартири із новим плануванням в Державному Реєстрі речових прав на нерухоме майно. Щодо етапності по реконструкції читайте ТУТ.

как-узаконить-перепланировку-квартиры

Потрібно замітити, що держава спростила процес легалізації перепланування. Тому надала свій список будівельних дій, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи і не потребують отримання документів, що дають право на їх виконання. Після завершення робіт введення нерухомості в експлуатацію не вимагається.

Переглянути інфографіку.

ВИСНОВОК

Перепланування в квартирі – повсякденна річ, але потрібно дуже уважно віднестися до цього. Вивчайте питання, перевірте законність своїх дій та консультуйтесь із спеціалістами чи потрібно узаконювати перепланування в квартирі та як правильно це зробити. Намагайтеся не порушувати державні будівельні норми, адже це може дійти до негативних суперечок із сусідами, штрафів від будівельної інспекції України, зауважень від ОСББ чи ЖЕКу та звичайно ж вплинути на Вашу особисту безпеку та безпеку всіх жителів багатоквартирного будинку.

Більш детальніше про перепланування квартири за посиланням: https://unidoc.com.ua/ua/uzakonit-pereplanirovku/

Вид послуги:Вартість:Термін виконання:
Узаконення переплануваннявід 5 500 грндо 14 днівЗАМОВИТИ
Технічний паспортвід 900 грн1-3 дніЗАМОВИТИ
КОНСУЛЬТАЦІЯБЕЗКОШТОВНОЗАМОВИТИ
Сумніваєтеся в тому, реконструкція у Вас чи перепланування?Замовте консультацію і розрахунок вартостіЗАМОВИТИ
узаконити перепланування в квартиріМАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(068)-098-11-68,
(063)-624-60-44
Дзвінок

*підсумкова вартість послуг в кожному конкретному випадку є суто індивідуальною і розраховується на підставі трудовитрат наших фахівців і складності проекту. При зверненні, фахівці формують комерційну пропозицію з точним розрахунком вартості послуг.

Повернутись назад

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Повідомлення надіслано
вверх

Зворотній дзвінок

Повідомлення надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено