Кадастровий номер в 2022

Кадастровий номер земельної ділянки в 2022

Що таке кадастровий номер?

Кадастровий номер – це унікальна ідентифікація земельної ділянки, яка складається з набору цифр. Ви можете запитати: «Навіщо кадастровий номер?». Все дуже просто. Присвоєння кадастрового номера потрібно для позначення знаходження землі та внесення про неї даних до електронного реєстру.

Такий номер зберігається навіть після того, як буде здійснений продаж/дарування ділянки. Він може припинений тільки в тому випадку, коли буде поділ або об’єднання ділянки на кілька інших зі своїми кадастровими номерами.

  • На сьогодні всі угоди та договори при переході права власності на земельні ділянки повинні мати кадастровий номер земельної ділянки.

Що робити якщо у вас на руках державний акт старого зразка без кадастрового номера? Можете не хвилюватися. Цей документ є дійсним і у нього є юридична сила. Але якщо ви захочете продати/подарувати/закласти таку ділянку, спочатку потрібно оформити кадастровий номер. Також, при початку нового будівництва на ділянці або реконструкції існуючого об’єкта, такий номер також повинен бути присвоєний. Його потрібно вказувати в дозвільних документах на подачу.

«Раджу всім власникам землі подбати про належне оформлення документів, що засвідчують право власності, присвоєння кадастрового номера ділянки та внесення відповідних відомостей до ГРП. Якщо речове право зафіксовано тільки на паперових носіях, наприклад, на руках є державний акт на землю старого зразка і коректні відомості про земельні володіння досі не відображені в ДЗК, варто спочатку подбати про присвоєння ділянці кадастрового номера, а потім – про офіціалізацію статусу власника землі в ДРРП». Сьогодні головною умовою для проведення будь-яких юридичних угод із землею є присвоєння їй кадастрового номера, а запорукою захисту майна від шахрайських операцій – цифрування відповідних відомостей: внесення їх в ДРРП – зазначила Ольга Онищук (заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації, 02.12.2020).

ДРРП – це Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Після того, як ділянці присвоюється кадастровий номер, всі дані заносять в цей електронний реєстр. Це роблять нотаріуси/державні реєстратори.

Як перевірити кадастровий номер?

На це є публічна кадастрова карта. Знаходиться вона за посиланням https://map.land.gov.ua/. На цьому сайті ви можете ввести потрібний вам кадастровий номер в поле введення. Також можете замовити витяг про земельну ділянку. ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, Публічна кадастрова карта від початку агресії росії не функціонує.

Де замовити кадастровий номер?

Щоб замовити кадастровий номер, ви можете звернутися в землевпорядну організацію, яка має сертифікованого землевпорядника.

Яка процедура отримання кадастрового номера?

  • Аналіз наявних документів (державні акти, рішення про виділ, документи на будинок (при наявності) і т.п.).
  • Виїзд геодезистів на місцевість, проведення кадастрової зйомки – геодезія та встановлення меж ділянки;
  • Складання технічної документації із землеустрою.
  • Узгодження документації в Земельних структурах.
  • Отримання Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з присвоєним кадастровим номером.

Яка ціна кадастрового номера?

Ціна на виготовлення кадастрового номера залежить від місця розташування такої ділянки, його розміру і цільового призначення. Наприклад, по Київській області ціна на присвоєння кадастрового номера в приватних землевпорядних компаніях може стартувати в середньому від 5 тис. грн. до 10 тис. грн. По м. Київ ціна може бути вища, від 10 тисяч до 25 тисяч і більше.

Які потрібні документи для кадастрового номера?

  • Для фізичних осіб: копія паспорта, копія ІПН.
  • Копії установчих документів (для юридичних осіб).
  • Копії документів на землю (Держакт, рішення про виділ земельної ділянки, договір купівлі-продажу, оренди, свідоцтво про право власності і т.д.).
  • Копія документа на об’єкт нерухомості, зведений на ділянці (при наявності).

Замовити кадастровий номер

Потрібна допомога в отриманні кадастрового номера на ділянку? Ви можете звернутися до землевпорядників документ-сервісу «Unidoc». Якісний аналіз документів, безкоштовна консультація, швидкий результат – те, що можемо вам сьогодні запропонувати. Звертайтеся, будемо раді допомогти!Розрахувати вартість кадастрового номера
Розмір ділянки

Район області або Київ

Призначення землі

Кількість власників

Документи на ділянку (рішення, Держакт, інші)

Технічна документація

Капітальні будови на ділянці


nat2БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ


МАРІЯ ЗІНЧЕНКО
юрист-консультант
(098)-624-60-44,
(063)-624-60-44

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Ваше повідомлення
успішно надіслано
вверх

Зворотній дзвінок

Ваше повідомлення
успішно надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено