В Україні почнеться «будівельна амністія» в 2018-2019 році

Верховна рада 22 березня 2018 року підтримала і ухвалила рішення про затвердження будівельної амністії, яка дає право легалізувати самобуди, але виключно в конкретних випадках.

Верховна Рада ухвалила законопроект, що встановлює новий термін «будівельної амністії» в Україні. За проект закону № 3696 «Про внесення зміни до пункту 9 розділу V «Прикінцеві положення» закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт», 22 березня 2018 року проголосувало 276 депутатів.

«Будівельна амністія» розповсюджується на об’єкти незначного класу наслідків. Зокрема, на індивідуальні житлові, садові та дачні будинки, господарські будівлі й споруди площею до 300 м², які були збудовані з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року без відповідних документів дозвільного характеру.

Крім того, узаконити можна будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, які зведені до 12 березня 2011 року та належать до незначного класу наслідків – СС1.

⚠ Легалізувати такі об’єкти можливо за умови, що вони відповідають будівельним нормам та цільовому призначенню земельних ділянок, на яких розташовані.

Щоб оформити документи необхідно звернутися до органів державного архітектурно-будівельного контролю. Зокрема, до Державної архітектурно-будівельної інспекції України та її територіальних органів або до новоутворених органів архбудконтролю на місцях.











Розрахувати вартість узаконення будинку по амністії
Метраж

Площа господарських побудов

Район області або Київ

Рік будівництва

Документи на землю

Кадастровий номер

Наявність технічного паспорта


Строительная амнистия 2018-2019 упрощенная процедура – как это работает?

ВАЖЛИВО! В Україні 19.04.2018 року вступив в силу закон № 2363-VIII про продовження строку прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт. Документ опублікували в «Голосі України». Процедура для легалізація запрацювала з вересня 2018 року. Зміни в порядок відбулися на початку 2019р.

Будівельна амністія 2018-2019: спрощена процедура – як це працює?

Якщо брати до уваги інформацію архітектурно-будівельної інспекції, порядок будівельної амністії матиме кілька етапів. Як мінімум потрібно буде:

  • Оформити всі документи на земельну ділянку (земля повинні бути внесена до нового реєстру з присвоєним кадастровим номером);
  • Замовити технічний паспорт із відповідною печаткою інженера;
  • При необхідності потрібно замовити технічний звіт;
  • Заповнити декларацію про введення об’єкта в експлуатацію;
  • Подати заяву в орган Державного архітектурно-будівельного контролю, примірник технічного паспорта, примірником декларації та усіма правовстановлюючими документами;
  • Після того, як об’єкт буде введений в експлуатацію, потрібно отримати поштову адресу в місцевих органах самоврядування;
  • Кінцевим етапом являється реєстрація права власності з отриманням Витягу з Державного реєстру речових прав.

Текст прийнятого Законопроекту №3696 можна знайти на сайті ВРУ

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ! З ПОЧАТКУ 2019 РОКУ ВІДБУВАЮТЬСЯ ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ З ПИТАНЬ БУДІВЕЛЬНОЇ АМНІСТІЇ. ТОМУ, ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ, ЩО ПОРЯДОК ТА ДОКУМЕНТИ ДЛЯ БУДІВЕЛЬНОЇ АМНІСТІЇ МОЖУТЬ ЗМІНЮВАТИСЯ.

Більш докладно про узаконення самовільної забудови: https://unidoc.com.ua/ua/uzakonit-samostroj/

Вид послуги:Вартість:Термін виконання:
Технічний паспортвід 1 200 грн1-3 дніЗАМОВИТИ
Кадастровий номервід 4 500 грнвід 20 днівЗАМОВИТИ
Узаконення по будівельній амністії (надаємо послуги по Києву та області)від 7 000 грнвід 15 днівЗАМОВИТИ
КОНСУЛЬТАЦІЯБЕЗКОШТОВНОЗАМОВИТИ
строительная амнистия 2018МАРІЯ ЗІНЧЕНКОюрист-консультант(098)-624-60-44, (063)-624-60-44ДЗВІНОК

Залиште заявку

на безкоштовну консультацію
* - обов'язкові для заповнення
Ваше повідомлення
успішно надіслано
вверх

Зворотний дзвінок

Ваше повідомлення
успішно надіслано
* - обов'язкові для заповнення
Заявку відправлено